Friday, December 14, 2007

It's christmas...

Thursday, October 4, 2007

Exposure leg...

Tuesday, October 2, 2007

Ild kunstner Koh Tao


På stort set alle større strandbarer var de her gutter og gutinder der svingede rundt med ild.

Saturday, September 22, 2007

Spanish Gringo


Min ven fra spanien som jeg rejste sammen med i Laos og Thailand...

Sunday, September 16, 2007

Regnskoven


Et mere fra regnskoven i Laos. Den solnedgang finder man bare ik i vanløse...

Wednesday, September 12, 2007

Gibbon Experience


The Gibbon Experience i regnskoven i Laos, har betydet et par dage med Recovery i Chang Mai, men der er jo heller ik noget bedre end at føle sig lidt som en Navy Seal efter en bestået optagelsesprøve...


Guiden der viste vej på de mange timers bjergtracking ind til og i regnskoven...han ik så meget som viser tegn på at være svedig eller påvirket...

Tuesday, September 11, 2007

Budistisk Munk


Selv i den mindste by i Laos finder man et tempel med budistiske munke og en stor del af dem er helt unge drenge...her en af dem foran det hus han deler med de andre munke.

Wednesday, September 5, 2007

Van Viang, Laos


Har brugt et par dage i Van Viang, som er en lille by i Laos, hvor man ligger på madresser og ser Friends hele dagen, mens man skuler til noget af det smukkeste natur den gamle kan byde på. Var en tur i bjergene og klatre, hvilket bestemt ikke bliver sidste gang!

Tuesday, September 4, 2007

Et mere fra Sapa i Vietnam

Saturday, August 25, 2007

Mmmmm....


Can you get closer to the nature, than when you are walking through the Vietnamese mountain while listening to George Michael...

Friday, August 24, 2007

Sapa Vietnam


A lokal from Sapa selling homemade jewelry to the tourist...

Saturday, August 18, 2007

Traffic chaos in Vietnam


I have never seen so many motos as in Saigon...some said 7mio people - 7mio bikes!

Wednesday, August 15, 2007

Snake on stick?


The first my eyes fell on, after crossing the border into vietnam...

Sunday, August 12, 2007

Zakarias


...en lille Cambodians udenlandsdansker.

Tuesday, August 7, 2007

Pringles


Man kan ikke andet end elske dem 'on the road' i Cambodia...